חידוש אמבטיה

/חידוש אמבטיה
חידוש אמבטיה2018-12-17T21:46:03+02:00

חברתנו מתמחה בחידוש אמבטיות מכל הסוגים והדגמים

חידוש אמבטיה הוא שם כוללני המתייחס לכל הפעולות המאפשרות את חידוש האמבטיה. האפשרויות השונות לחידוש האמבטיה הישנה שאותן אני מבצע  הן, ציפוי מחדש של האמבטיה, תיקון האמבטיה הפגועה או הלבשה של אמבטיה אקרילית חדשה על האמבטיה הישנה.

למי שזקוק לחידוש האמבטיה לטווחים לא ארוכים כמו שנתיים שלוש ,אני ממליץ בדרך כלל על ציפוי מחדש של האמבטיה ( מדובר בעיקר בשוכרי דירות לשנה שנתיים שאינם מעוניינים להוציא סכומים יחסית גדולים).

הציפוי אורך כ שלוש שעות ובמהלכו לאחר הסרת הצבע הישן וליטוש האמאייל הישן האמבטיה עוברת התזה של 4 שכבות של חומר בסיס ולאחריו 20 שכבות של חומר ציפוי אמתי המורכב משלושה חומרים שונים שלכל אחד מהם תכונות חוזק משלו. השילוב הזה מבטיח חוזק ועמידות בחומרי ניקיון חזקים כולל חומצות מסוימות שאינן פוגעות בציפוי.

תמונות של חידושי אמבטיות על ידי צוות דור אמבטיות

עלות הציפוי בדרך כלל נמוכה מעלות ההלבשה, אבל יש לקחת בחשבון שאורך חיי הציפוי בסביבות 3 שנים. למי שמעוניין בחידוש האמבטיה לטווחים ארוכים ולשנים רבות, אני ממליץ לבצע הלבשה של אמבטיה אקרילית חדשה המותאמת במיוחד להלבשה על אמבטיה ישנה.

את האמבטיה החדשה אני מלביש לתוך האמבטיה הישנה. התהליך כולו אורך בסביבות שלוש שעות ובמהלכו האמבטיה החדשה נחתכת למידת האמבטיה הישנה, יציאת המים החדשה מחוברת לצנרת, האמבטיה מודבקת ומבוצע איטום מלא בחיבור שבין האמבטיה לקירות החרסינה.

היתרון הגדול של ההלבשה הוא אורך החיים הארוך שיכול להגיע גם לעשרות שנים בשימוש נכון ובאם מרכיבים אמבטיה איכותית. גם העלות הכספית נמוכה משמעותית מהחלפת אמבטיה  על ידי פירוק ושבירה של החרסינה ובנייה מחדש כולל ריצוף וכל פעולות הבנייה מסביב האורכות מספר ימים.

במקרים קלים, ניתן לתקן נקודות ספציפיות שניזוקו כמו מכות קטנות או גירודים. עלות התיקונים האלו יחסית נמוכה והם אינם מחייבים פעולות מסובכות או יקרות. יש גם תיקונים יותר מסובכים באמבטיות אקריליות שנשברו.

רוב השברים באמבטיה אקרילית נובעים מהתקנה לקויה (חוסר מילוי בתחתית האמבטיה) או ממכה חזקה. אם השבר אינו גדול, ניתן לבצע תיקון באזור השבור על ידי חומרים מרוכבים כמו פוליאסטר ופייברגלאס.

אם השבר בתחתית רצוי למלא את החלל באזור שמתחת לשבר כדי לקבל תמיכה לאזור המתוקן. לאחר התיקון מצפים את האזור שתוקן וקשה מאש לזהות את האזור המתוקן. עד כאן הסקירה על אפשרויות החידוש לאמבטיות ישנות.

ניתן לחדש גם אמבטיות עשויות אקריל (האמבטיות המודרניות ביותר כיום) וזאת או על ידי ציפוי מחדש או במקרה של שבר ניתן לבצע הלבשת אמבטיה גם באמבטיה אקרילית.

סרטון תדמית תהליך חידוש אמבטיה על ידי צוות דור אמבטיות

טיפים למעוניינים לבצע חידוש אמבטיה (רגע לפני שמבצעים את החידוש)

אם האמבטיה אכן עברה ציפוי מקצועי ולא צביעה פשוטה היא ניתנת לניקיון בכל חומרי הניקוי לאמבטיות ואפילו שימוש בצמר פלדה אינו גורם לה נזק.  בציפוי אמיתי יש אפשרות להשתמש אפילו בחומצות חזקות מאד שאינן גורמות נזק לציפוי.

אם הציפוי אכן מקצועי ולא חובבני הרי שהגורם היחיד שעלול להזיק לו הוא השימוש בשטיח נגד החלקה עם כריות יניקה (וואקום ). כריות היניקה עלולות לגרום לתהליך של הינתקות הציפוי מהאמבטיה ולכן מומלץ להשתמש בשטיח נגד החלקה ללא כריות יניקה.

אם מדובר באמבטיה עשוייה פח שהחלה בתהליך החלדה עד למצב של ריקבון הרי שאין אפשרות לבצע ציפוי .
עובי הפח באמבטיה מפח הוא פחות ממילימטר אחד ולכן כשהחלודה פורצת קשה מאד להילחם בה ובמקרה כזה הפתרון הוא הלבשת אמבטיה אקרילית חדשה על האמבטיה הישנה.
מדובר בפתרון יקר יותר אבל בהחלט מוצלח ופותר את בעיית ההחלדה לשנים רבות. ההלבשה זהה לפעולה של החלפת האמבטיה ויתרונה במחירה הזול לעומת עקירת האמבטיה הישנה.

המלצות אחרונות בנושא

“אבי מחברת דור אמבטיות ביצע לי חידוש לאמבטיה ישנה שעמדה מעל 18 שנה אצלי בבית, אני בהלם שהתוצאה של החידוש יצאה כזאת מקצועית ובסיכומו של עיניין זה עלה לי כמה מאות שקלים”

“בהתחלה שאבי הציע לי חידוש במקום החלפה ושבירה של האמבטיה הקיימת לא הבנתי מה הקטע כאן.. אבל אחרי שזו בוצע אני מרוצה מאד מהמראה החדש, ובכלל שלא הוצאתי בסוף אלפי שקלים כמו שחשבתי”.

השאירו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צרו עמנו קשר
השאירו פרטיכם בטופס המצורף ונציג יחזור אליכם בהקדם!

WhatsApp שלחו הודעה