טיפים לציפוי אמבטיה

/טיפים לציפוי אמבטיה
טיפים לציפוי אמבטיה2018-12-16T01:02:36+02:00

מתי כדאי לצפות אמבטיה, ומתי עדיף להלביש?

האמבטיות נחלקות לשלושה סוגים: אמבטיות מיציקת ברזל, אמבטיות פח, ואמבטיות אקריליות.
אמבטיות היציקה הן האמבטיות הישנות בנות ארבעים ואף חמישים שנה, אמבטיות הפח הן האמבטיות בנות השלושים (מתחילת שנות השמונים), ואמבטיות אקריליות שהן האמבטיות החדישות יותר וקימות מלפני עשר שנים.

בכל האמבטיות שנמנו ניתן בדרך כלל לבצע גם ציפוי וגם הלבשה. בציפוי אמבטיה מתעוררת בעיה בעיקר באמבטיות פח שהחלודה התפשטה בהן עד ליצירת חורים חודרים.

באמבטיות פח רקובות אי אפשר לבצע ציפוי אמבטיה מכוון שאין אפשרות לבצע תיקון של החור שיחזיק לאורך זמן ולכן כמעט בכל המקרים של אמבטיה רקובה מומלץ לבצע הלבשת אמבטיה.

בעיה נוספת מתעוררת באמבטיות אקריליות שנשברו או נסדקו. אם השבר גדול ובעיקר אם האמבטיה איננה יציבה בתחתית ומורגשת גמישות הרי שאין טעם לתקן אותה ולצפות ועדיפה הלבשה.

באופן כללי אורך חיי אמבטיה שעברה ציפוי הוא בסביבות חמש שנים לעומת הלבשה שיכולה להחזיק אפילו עשרים שנה אם שומרים עליה ומקפידים על הכללים.

תיקון נקודתי – מתי כדאי לתקן נקודתית?

אם האמבטיה במצב תקין ולמעט מכה או שתיים בשכבת האמאייל אין שום בעיה בטקסטורה של האמבטיה והיא איננה שחוקה או חלודה וגודל הפגיעה אינו עולה על גודל של מטבע בת חצי שקל הרי שכדאי לתקן את האמבטיה.

אם האמבטיה במצב גרוע יותר או שיש בה קילופי אמאייל רבים הרי שעדיף לבצע חידוש אמבטיה מלא בציפוי.

כיצד כדאי לשמור על האמבטיה המחודשת?

כדי לשמור על הציפוי החדש של האמבטיה רצוי לא להפיל חפצים כבדים לתוך האמבטיה ואפילו שפורפרת (המזלף) הטלפון אם בסיסה עשוי מתכת הרי שנפילות חוזרות ונשנות עלולות לגרום נזק לציפוי החדש למרות עמידותו הרבה שהיא גדולה בהרבה מהאמאייל המקורי.

בזמן הניקיון השוטף כדאי לעבור על האמבטיה שעברה ציפוי אמבטיה עם אבקת כביסה רגילה וכרית ניקיון רכה (במקרים של כתם עקשן ניתן לשפשף גם עם סקוטש ברייט).

אבקת כביסה היא חומר ניקוי מעולה שמסיר כל לכלוך מעל פני האמבטיה והוא גם זול מכל חומרי הניקוי היעודיים לאמבטיות.

רצוי לעבור על האמבטיה פעם בעשרה ימים עם מסיר אבנית כמו סילית לקומקומים שקוף כדי להסיר את שכבת האבן שמצטברת על האמבטיה.

מה הוא בעצם ציפוי אמבטיה?

ציפוי אמבטיה מקצועי הוא ציפוי שבמהלכו האמבטיה עוברת פעולות ליטוש מכניות וכימיות שלאחריהן מתיזים על האמבטיה דרך מפוח (קומפרסור) בין ארבע לחמש שכבות של חומר בסיס ולאחריו בין עשרים לעשרים וחמש שכבות של חומר ציפוי אמיתי שמורכב לפחות משלושה מרכיבים משולבים זה בזה.

ציפוי כזה אם הוא מקצועי אמור להחזיק מעמד גם אם הוא עובר ניקיונות עם חומרים חומציים כמו חומצת מלח (מי אש )ושפשוף של ברזילית (צמר פלדה). למעשה ציפוי מקצועי אמור לעמוד בכל חומרי הניקיון.

אמבטיה לפני ציפוי
פרויקט הלבשת אמבטיה בראשון לציון
ציפוי אמבטיה בכפר סבא
חידוש קנט לאמבטיה ברמת גן - אחרי
פרויקט הלבשת אמבטיה בראשון לציון3

השאירו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צרו עמנו קשר
השאירו פרטיכם בטופס המצורף ונציג יחזור אליכם בהקדם!

WhatsApp שלחו הודעה